
Nazwa: Mięta zielona
Miejsce występowania: Kilimandżaro, Wodospad, Dżungla, Północna sawanna
Właściwości:
Roślina, którą można stosować w każdym wieku. Stosowana jest jako napar na bóle brzucha czy problemy trawienne. Z łodyg można przygotować maść na bóle mięśni czy też w trakcie leczenia kataru.

Nazwa: Kocimiętka
Miejsce występowania: Dżungla
Właściwości:
Roślina na kotowate działa niczym narkotyk. Samo ocieranie się o roślinę daje już efekty. Wspomaga popęd seksualny. Nie jest to jednak jedyna jej rola. Wszystko zależy od "dawki". Przedawkowanie może sprawić, że postać będzie miała halucynację i nie koniecznie przyjemne. Odpowiednio przygotowany napar z tej rośliny może dawać też "mocy" postaci na krótki czas, jak samo działanie rośliny (ok. 15 minut)

Nazwa: Hibiskus
Miejsce występowania: Wodopój, Wodospad
Właściwości:
Kwiaty są bogate w witaminę C oraz wspomaga walkę z bakteriami. Dodatkowo odstrasza natrętne owady jeśli zostawi się wysuszone płatki koło legowiska.

Nazwa: Imbir
Miejsce występowania: Pustkowie, Północna Sawanna
Właściwości:
Roślina bardzo uniwersalna. Korzeń imbiru działa odtruwająco, przeciwbólowo, przeciwwirusowo i przeciwbakteryjne.
Nie powinno się jej jednak podawać na surowo, może wywołać wymioty u młodych osobników. Najlepiej zmieszać go z woda lub miodem.


Nazwa: Akacja
Miejsce występowania: Zachodnia Sawanna, Północna Sawanna, Moczary, Wodospad
Właściwości:
Z kwiatów możemy otrzymać środek przeciwkaszlowy za to listki mogą posłużyć do opatrzenia ran. Trzeba je wcześniej odpowiednio zmielić i wytworzyć z nich odpowiednia papkę.

Nazwa: Rooibos
Miejsce występowania: Kilimandżaro, Wodospad, Dżungla
Właściwości:
Zawiera związki polifenolowe, które wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwskurczowe. Dzięki czemu wywar z niego idealnie nadaje się na problemy z układem trawiennym. Do tego pita regularnie zmniejsza poziom stresu i ułatwia zasypianie.

Nazwa: Melisa
Miejsce występowania: Góra Wąwozu, Wodopój
Właściwości:
Odpowiednio mocny wywar uspokoić nawet najbardziej wkurzoną osobę czy agresywną.
Oprócz tego efektu idealnie nadaje sie na różnego rodzaju bóle głowy oraz ogólny ból.

Nazwa: Boswellia
Miejsce występowania: Zachodnia Sawanna, Kamienne Wzniesienie
Właściwości:
Roślina przyspiesza zrost kości, stosuje sie ją przy różnych złamaniach. Aby była skuteczna najlepiej używać jej żywicy wraz z liśćmi jako maść, którą stosuje na na miejsca złamań. Można również taką maść rozrobić z woda i dać do picia. Jest jednak bardzo gorzka i nie każdy da radę to wypić.

Nazwa: Kigelia afrykańska
Miejsce występowania: Moczary, Góra Wąwozu, Wodopój
Właściwości:
Owoce tej rośliny wykazują działania niczym antidotum na jady węży. Stosowana również u młodych aby wzmocnić organizm. W trakcie suszy daje namiastkę wody.

Nazwa: Szałwia
Miejsce występowania: Zachodnia Sawanna, Północna Sawanna
Właściwości:
Roślina o silnie odkażającym działaniu. Jej sok jest używany do przemywania ran. Powinno sie go jednak odpowiednio rozrobić przed przystąpieniem do czynności.

Nazwa: Marula
Miejsce występowania: Las Baobabów
Właściwości:
Owoce mają smak kwaskowy. Zawartość witaminy C jest osiem razy wyższa niż w pomarańczach. Owoce zbierane są z ziemi. Posiadają miły i bardzo mocny aromat, jak terpentyna wymieszana z cytryną i alkoholem. Pestka jest bardzo twarda i trudna do otwarcia. Podczas wysychania z jej ścianek wypadają 2-3 niewielkie zaślepki, umożliwiając dostanie się do wnętrza. W pestkach znajdują się dwa albo trzy jadalne nasiona. Z powodu bardzo dużej ilości oleju (50 do 60%) mogą one się palić jak miniaturowe świece.

Nazwa: Owoce baobabu
Miejsce występowania: Las Baobabów, Północna Sawanna
Właściwości:
Baobab rodzi owoce o podłużnym kształcie, mające 20-30 cm długości i ok. 10 cm średnicy, które wyrastają pojedynczo na długich łodygach. Owoce baobabu złożone są ze zdrewniałej powłoki zewnętrznej. Świeże owoce zawierają wewnątrz żółtawo-biały i lekko kwaśny miąższ, który w mocno dojrzałych owocach ulega naturalnemu odwodnieniu, staje się sypki i ma konsystencję zbitych grudek pudru. Miąższ otacza liczne nasiona i jest podzielony na elementy przez czerwone, nitkowate włókna. Owoce baobabu dostarczają głównie węglowodanów. Prawie nie zawierają wody i tłuszczu. Są źródłem wapnia.

Nazwa: Miód
Miejsce występowania: Pustkowie, Dżungla, Kamienne Wzniesienie
Właściwości:
Doskonały na chore gardło i przeziębienia. Najlepiej dodawać go do ciepłej wody i podawać chorym do picia. Nadaje się również jako część różnych maści na różne dolegliwości.

Nazwa: Węgiel
Miejsce występowania: Cmentarz Słoni, Wulkan, Południowe Pustkowie
Właściwości:
Należy go rozgnieść łapą i sporządzić z dużej ilości zawiesinę, którą podajemy choremu do wypicia. Nie należy do smacznych rzeczy ale pomaga w każdym zatruciu.

Nazwa: Sól
Miejsce występowania: Kanion
Właściwości:
Stosuje sie ją do wywoływania wymiotów. Jednak prócz takiej funkcji może ona po odpowiednim przygotowaniu pomagać w katarze. Trzeba jednak przygotować ją w gorącej wodzie. Pacjent musi wdychać wtedy opary.